Zarządzanie składowiskiem odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne Gryfino-Wschód

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o. jest zarządzającym Składowiskiem odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne Gryfino-wschód. Zgodnie z Uchwałą Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego prowadzona instalacja posiada status instalacji zastępczej.

Na składowisko przyjmowane są odpady komunalne, odpady zbierane selektywnie (w tym odpady zielone), gruz oraz odpady problemowe, jak zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny itp., po uprzednim ustaleniu masy przyjmowanych odpadów oraz sprawdzeniu zgodności przyjmowanych odpadów z danymi zawartymi w karcie przekazania odpadów. Za przyjęcie odpadów na składowisko pobierane są opłaty zgodnie z obowiązującym cennikiem opłat zatwierdzonym przez Zarząd Spółki oraz zaakceptowanym przez Gminę Gryfino. Aktualna cena za przyjęcie odpadów do składowania uwzględnia między innymi koszty zamknięcia i rekultywacji składowiska (kwatera nr 2A), w związku z utworzeniem funduszu rekultywacyjnego.

Na fundusz rekultywacyjny odprowadzane są środki w wysokości 11,60 zł od każdej tony odpadów przyjętej do składowania.

W związku z zakończoną inwestycją polegającą na rekultywacji kwatery nr 1 wraz z budową ścieżki edukacyjnej istnieje możliwość zwiedzania ścieżki dydaktycznej na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne Gryfino-Wschód. Zasady korzystania przedstawione są w Regulaminie ścieżki edukacyjnej.

Do pobrania: Regulamin ścieżki edukacyjnej (PDF 76kB).

Od dnia 1 lutego 2018 r. składowisko czynne jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00-17.00.

Do pobrania: cennik przyjęcia odpadów na składowisko (PDF 134kB).

Kontakt z pracownikami

Małgorzata Pawlewska / Składowisko odpadów - Starszy referent ds. rozliczeń transportu i składowiska odpadów
Tel.: (91) 416-32-06
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Gryfinie Sp. z o.o.
ul. Szczecińska 5, 74-100 Gryfino
tel. 91 416 30 51, +48 661 310 021, fax. 91 416 20 51
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projektowanie stron internetowych - kostek.net